Profesjonaliści mówią także, by zadbać o swego rodzaju „odcięcie się” od tego, co zostawiamy na czas wakacji. W miarę możliwości załatwmy wszystkie ważne sprawy przed wyjazdem, zostawmy wskazówki i dyspozycje współpracownikom i poprośmy, by nie atakowali nas telefonami w przypadkach inne niż „emergency” – w przeciwnym razie pozostaniemy myślami w pracy i nici z wypoczynku...

Oderwanie się od pracy i odpoczynek są konieczne dla zregenerowania sił fizycznych, ale bardziej jeszcze psychicznych. Nie łudźmy się, że pracując non stop na wysokich obrotach, nie odczujemy negatywnych skutków. Szybsze wypalenie, zmniejszona kreatywność, choroby, spadek efektywności... Dlatego – nie rezygnujemy z prawa do relaksu!

A co robić, jeśli chcemy wyjechać, ale nie mamy jeszcze planów? Jak podpowiadają doświadczeni turyści, dobrą opcją są oferty last minute. Wykupione w ten sposób wycieczki wcale nie są „gorszej jakości” od tych kupionych w innym terminie, a niższa cena wynika tylko z tego, że biura podróży chcą zapełnić dany turnus do maksimum.

Warto jednak przed zakupem sprawdzić wiarygodność biura podróży, poszukać opinii na turystycznych portalach na temat oferowanego nam przez biuro hotelu czy ośrodka, a także samego miejsca naszej podróży. „Internauta prawdę nam powie”. Przynajmniej w większości przypadków.

Copyright 2010 - 2022 by Galeria Fordon. All rights reserved.
Projekt i wykonanie: Strony Internetowe REMEDIA